ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE I KONKURS DLA KLAS I - III - OBCY NIEOBCY UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY

W ramach programu Bezpieczna Szkoła 5 listopada odbyły się zajęcia w klasach III dotyczące własnego bezpieczeństwa. Podczas zajęć uczniów zapoznano z pojęciem "obcy”. Wytłumaczono dzieciom, co oznacza kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznanych. Zwrócono uwagę, jak ważne jest przestrzeganie zakazu oddalania się z osobą obcą, wsiadania do samochodu osoby nieznajomej, brania od niej jakichkolwiek słodyczy, ulotek oraz przekazywania jej informacji dotyczących adresu zamieszkania, numeru telefonu itp. Przekazano dzieciom również informację, jak postępować pozostając samemu, gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

KONKURS DLA KLAS I- III

Drodzy uczniowie klas I – III zachęcamy Was do udziału w dwuetapowym konkursie plastycznym pt. „Dzieci mówią NIE w kontakcie z obcymi”

Warunki uczestnictwa w konkursie:

- wykonaj  samodzielnie pracę plastyczną w formie płaskiej lub przestrzennej, w dowolnym formacie oraz w dowolnej technice plastycznej

- na odwrocie pracy napisz swoje imię i nazwisko oraz wskaż klasę, do której uczęszczasz

- przynieś pracę do gabinetu pedagoga szkolnego do 24.11.2021 r. Jeżeli jesteś w tym czasie na kwarantannie to prześlij pracę elektronicznie na adres pedagog@zsp8poznan.pl

Dwie najlepsze prace zostaną przesłane do drugiego etapu do Straży Miejskiej w Poznaniu.

Pedagodzy

Iwona Witkoś       Anita Rudna