Tydzień Edukacji Informatycznej

Od 11 lat na początku grudnia rusza Tydzień Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week  – CSEdWeek). W tym roku odbędzie się w dniach 6-12 grudnia. Jest to kontynuacja inicjatywy znanej w Polsce od 2013 r. pod nazwą Godzina Kodowania (GK), w której bierze udział setki tysięcy uczniów. Tydzień Edukacji Informatycznej odbywa się co roku dla uhonorowania pioniera informatyki, pani Admirał Grace Murray Hopper (urodzonej 9 grudnia 1906).

Dlaczego informatyka?

Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Dzięki rozpoczęciu nauki wcześnie uczniowie zdobędą podstawy dla przyszłych sukcesów na jakiejkolwiek ścieżce zawodowej w XXI wieku.

W tym roku w ramach CSEdWeek zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w darmowych warsztatach prowadzonych przez Szkołę z Gigantami.

Nie zabraknie również lekcji, podczas których odczarowujemy programowanie. W niestandardowy sposób pokażemy, że każdy może nauczyć się podstaw kodowania i zrozumieć otaczający nas świat pełen różnych programów Wyluzowany

"Szkoła z Gigantami" to cykl webinarów na kanale YouTube, prowadzonych przez najlepszych trenerów programowania i matematyki. Akcja startuje 29 listopada i potrwa do 10 grudnia, natomiast zapisy na wydarzenie ruszają 8 listopada.

W ramach "Szkoły z Gigantami: Laboratorium AI" uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch tematycznych webinarach z nauki programowania sztucznej inteligencji i tworzenia stron internetowych oraz webinarów z matematyki, dotyczących testu ósmoklasisty.

„Szkoła z Gigantami: Laboratorium AI” – to cykl  bezpłatnych webinarów z programowania i matematyki na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  Zajęcia prowadzone są przez najlepszych trenerów, w dwóch grupach wiekowych.

Dla młodszej grupy wiekowej przygotowaliśmy trzy spotkania tematyczne z zakresu programowania sztucznej inteligencji w języku Scratch (przedział wiekowy 9-12 lat). Starsza grupa stworzy tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS, JavaScript (przedział wiekowy 13-19 lat).

Więcej informacji — Koduj z Gigantami/Szkoła z Gigantami - https://www.facebook.com/kodujzgigantami.

W imieniu nauczycieli informatyki
Julia Hybiak