II OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY "Projekt okładki do ulubionej lektury"

SZKOLNY ETAP

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym etapie
II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego
„Projekt okładki do ulubionej lektury”.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III.

W konkursie należy wykonać pracę plastyczną będącą projektem okładki do ulubionej lektury szkolnej z zakresu klas 1-3.

Technika wykonania pracy płaska:

Klasy I – rysunek,

Klasy II - malarstwo,

Klasy III- kolaż.

Format pracy: A - 3

Jeden uczestnik konkursu może być autorem tylko jednej pracy.

Prosimy nie rolować prac.

Prace należy przynieść do biblioteki szkolnej do dnia 1 kwietnia (piątek).

Każda praca powinna mieć przyklejoną na odwrocie metryczkę z imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz zawierać tytuł i autora wybranej lektury szkolnej, do której wykonano projekt.

Razem z pracą plastyczną należy dostarczyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego ucznia na udział w konkursie.

Regulamin szkolnego etapu
II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego
„Projekt okładki do ulubionej lektury”.

1. Organizator: zespół nauczycieli przedmiotów artystycznych i biblioteki.
  2. Konkurs kierowany jest do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej.
  3. Cele konkursu:

- promowanie czytelnictwa;

- rozwijanie wyobraźni dzieci;

- rozbudzanie kreatywności i zdolności plastycznych dziecka;

- rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi;

- wzmocnienie wiary we własne możliwości.

1. Tematyka prac to projekt okładki do ulubionej lektury szkolnej z zakresu klas 1-3 przedstawiony za pomocą plastycznych środków wyrazu.
  2. Praca plastyczna powinna być ściśle związana z tematyką wybranej lektury.
  3. Technika wykonania pracy płaska:

Klasy I – rysunek ,

Klasy II - malarstwo,

Klasy III- kolaż.

1. Format: A - 3.
  2. Jeden uczestnik konkursu może być autorem tylko jednej pracy.
  3. W ocenie prac konkursowych będzie brana pod uwagę przede wszystkim samodzielność, pomysłowość i estetyka wykonania pracy.
  4. Autorzy nagrodzonych 6 prac otrzymają dyplomy oraz upominki.
  5. Każda praca powinna mieć przyklejoną na odwrocie metryczkę z imieniem
    i nazwiskiem uczestnika oraz zawierać tytuł i autora wybranej lektury, do której wykonano projekt.
  6. Termin oddania prac upływa 01.04.2022r. (piątek)
  7. Wybrane przez komisję konkursową prace (6 prac plastycznych) zostaną przesłane do organizatora II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Projekt okładki do ulubionej lektury”.
  8. Rozstrzygnięcie etapu szkolnego konkursu nastąpi do 05.04.2022 r. Informacja zamieszczona będzie w ogłoszeniach w elektronicznym dzienniku Librus oraz na stronie internetowej szkoły.
  9. Rozstrzygnięcie etapu ogólnopolskiego konkursu nastąpi do 29.04.2022 r.
    Informacja na temat rozstrzygnięcia konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej organizatora http://www.sp3.czeladz.pl/ oraz profilu facebookowym szkoły wraz ze zdjęciami prac wyróżnionych.
  10. Brak zgody oznacza brak możliwości udziału w konkursie.
  11. Biorący udział w konkursie i ich opiekunowie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych do organizacji konkursu zgodnie z przepisami RODO.
  12. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez uczestnika danych niezgodnych z prawdą lub cudzych danych.
  13. Postanowienia końcowe:
  • Organizator II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Projekt okładki do ulubionej lektury” zastrzega sobie prawo do bezpłatnego publikowania i reprodukowania prac konkursowych.
  • Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność Organizatora II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Projekt okładki do ulubionej lektury”.
  • Przekazanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu szkolnego oraz ogólnopolskiego etapu II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Projekt okładki do ulubionej lektury”, a także
    wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników,
    niezbędnych do organizacji konkursów.
  • Kontakt w sprawie szkolnego etapu konkursu: nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciel plastyki Gabriela Wołosz.

• Załączniki: nr 1 (Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych) oraz nr 2 (Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika) w wersji papierowej, które należy dołączyć do pracy plastycznej, można pobrać w bibliotece szkolnej.

Załączniki do pobrania poniżej