Podsumowanie warsztatów „Wystarczy mały gest” – fotorelacja

Pod hasłem: „Wystarczy mały gest” odbyły się w naszej szkole warsztaty rekolekcyjne oraz z etyki. Podczas zajęć zastanawialiśmy nad znaczeniem i wartością podejmowania bezinteresownych działań oraz pomocy innym. Podczas spotkań  nie zabrakło: warsztatów,  prac w grupach, prezentacji, spotkań z ciekawymi ludźmi, wspólnego śpiewu, prac plastycznych. Mieliśmy okazję spotkać się z ks. Waldemarem Kasprzakiem — proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Poznaniu oraz zaproszonym ks. Pawłem Cholewą — pallotynem, który przybliżył nam historię miłosiernego Samarytanina. W drugi dzień gościliśmy p. Barbarą Garbacz –  wolontariuszkę działającą przy Hospicjum Palium w Poznaniu, która opowiedziała, w jaki sposób możemy włączyć się w wolontariat akcyjny oraz podziękowała za dotychczasowe akcje, w których chętnie braliśmy udział.  W trzeci dzień mieliśmy okazję spotkać się z p. Anną Bożek, która opowiedziała nam o swojej bezinteresownej pracy z małymi pacjentami oraz o swoich  niecodziennych spotkaniach z mamami, oraz ich dziećmi podczas wyjazdu karetką na  Ukrainę podczas trwającej obecnie wojny. Gościliśmy również część  zespołu „Radii solis” wraz z p. Przemysławem Apolinarskim – perkusistą, dzięki którym gromko popłynęła muzyka i śpiew w naszej szkole.

Owocem naszych spotykań są przepiękne motyle i kartki z życzeniami, które przekazane zostaną do Hospicjum Palium oraz akcja „Opatrunek na ratunek” – zbiórka materiałów opatrunkowych, w ramach pomocy Ukrainie.

Wszystkim uczniom, nauczycielom dziękujemy za twórczy udział w warsztatach, a w szczególny sposób tym nauczycielom, którzy  prowadzili zajęcia w salach!

Zapraszamy do galerii – fotorelacji.