#szkołapamięta – Klasa 8f (#LaboratoriaPrzyszłości)

W listopadowy mglisty dzień uczniowie klasy 8f mieli okazję „dotknąć” historii Wielkopolski! Razem z wychowawczynią p. Iwoną Połczyńską-Rolek oraz opiekunką p. Magdaleną Kowal udali się na Wzgórze Św. Wojciecha, gdzie w kościele Św. Wojciecha znajduje się krypta zasłużonych Wielkopolan. Takie nazwiska jak Wybicki, Szeligowski oraz Nowowiejski, których szczątki spoczywają w podziemiach kościoła kojarzą się uczniom 8f z muzyką i patriotyzmem!

Spacer po Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, przedstawienie zasług wybranych słynnych Wielkopolan (J. Drwęcki, J.K.Żupański, J. B.Moraczewscy itd.) oraz zapalenie zniczy pozostanie na długo w pamięci młodzieży.

Klasa 8f udokumentowała wyjście za pomocą szkolnego aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Red.i fot.I.P-R.