ARENA ZAWODÓW 2023 (#LaboratoriaPrzyszłości)

Uczniowie klas VIII naszej szkoły we wtorek 28 lutego mięli okazję poznać interesujące ich zawody podczas kolejnej edycji ARENY ZAWODÓW.
A
kcja odbywa się w ramach kampanii SZACUN dla ZAWODOWCÓW, której organizatorem jest Miasto Poznań.

logo

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas targów szkolnictwa zawodowego i technicznego ARENA ZAWODÓW" nasi ósmoklasiści, którzy już niedługo kończą szkołę podstawową, w ciekawej formie mogli posłuchać i zobaczyć na własne oczy nie tylko jak wygląda nauka w danym zawodzie, ale także co czeka ich w przyszłej pracy.

W pawilonie PCC na MTP uczniowie myślący o nauce konkretnego fachu mogli zwiedzić 12 wysp zawodowych poświęconych określonym branżom (np. poligrafia, fotografia i reklama, usługi i rzemiosło artystyczne, ekonomia i administracja, środowisko, mechanika i mechatronika, nowe technologie/ IT i wiele innych). W sumie można było poznać ok 100 zawodów. W trakcie tego wydarzenia zaprezentowało się 21 szkół z Poznania.

W ramach "ARENY ZAWODÓW" nie są jednak promowane konkretne placówki, ale właśnie zawody. Dzięki temu każdy uczeń może zastanowić się, kim chce zostać w przyszłości i jaki zamierza wybrać zawód, a następnie nad tym, która szkoła oferuje mu najlepsze kształcenie.

Wydarzenie "ARENA ZAWODÓW" zachęca uczniów szkół podstawowych do wyboru szkoły branżowej na dalszym etapie kształcenia.