POZNAŃ I SP34 UZALEŻNIENI OD PROFILAKTYKI

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Poznań stawia na profilaktykę”. Całość projektu koordynują pedagog Iwona Witkoś i Anita Rudna.

Uczniowie klas ósmych brali już udział w spotkaniu z funkcjonariuszką policji ds. nieletnich.

Kolejnym etapem projektu były dwugodzinne warsztaty profilaktyczne, których celem było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiary, jak i sprawców.

W toku zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie formy może przybierać cyberprzemoc, jakie emocje może rodzić u jej ofiar, jakie może nieść dla niej konsekwencje, jak powinna zachować się ofiara cyberprzemocy i gdzie może szukać pomocy oraz jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy.

Pamiętaj – Nie bądź obojętny, gdy ktoś wokół ciebie jest krzywdzony.