Otwarte Mistrzostwa Poznania Debat Oksfordzkich

W sobotę 25.03.2023 r. chłopcy z klas VIIIa w składzie: Mikołaj Poznański, Andrzej Formanowicz, Sebastian Hawryluk oraz VIIIb Wojtek Nowaczyk, Mateusz Kucharski, Wiktor Florecki i Maciej Jędrzejczyk pod opieką pana Patryka Bartnickiego wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Poznania Debat Oksfordzkich, które odbywały się w V LO im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu. Chłopcom przyszło debatować na tematy: Wzrost popularności dziennikarstwa internetowego należy odbierać negatywnie, w którym przypadła nam strona propozycji. Druga teza, z jaką się zmierzyliśmy, brzmiała: Mundurki szkolne przynoszą więcej szkód niż korzyści, gdzie również przypadła nam rola propozycji b.

Pierwszą debatę, która była jednocześnie naszym debiutem na forum, stoczyliśmy przeciwko Zespołowi Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu. Niestety, stres chłopców połączony z trafnymi argumentami przeciwnika, skutkował porażką 0:3 w skali dużych punktów. Nie złamaliśmy się i do następnej debaty, przeciwko SP nr 83 im. Emilii Waśniowskiej wyszliśmy podwójnie zmotywowani. Argumentacja naszej drużyny, wraz ze świetną robotą, jaką wykonała nasza „trójka”, czyli Mateusz Kucharski nie wystarczyły do zwycięstwa. Debata zakończyła się wynikiem 1:2 w dużych punktach a 29:31 w małych i tym sposobem zakończyliśmy udział w eliminacjach.

Mimo porażki, chłopcy świetnie się bawili, natomiast przegraną dziś chcą przekuć w sukces w przyszłości, a w debatowaniu znaleźli ciekawą odskocznię od codziennej nauki.