POZNAŃ UZALEŻNIONY OD PROFILAKTYKI

W roku szkolnym 2022/2023 po raz kolejny wzięliśmy udział w projekcie edukacyjnym „Poznań uzależniony od profilaktyki”. Projekt realizowany jest od 2018 roku i propaguje wiedzę na temat uzależnień od alkoholu, narkotyków i NSP oraz zagrożeń związanych z dopalaczami.
Tegoroczna edycja składała się z kilku etapów. To zajęcia edukacyjno – profilaktyczne dla uczniów, szkolenia kadry pedagogicznej, spotkania z rodzicami oraz emisja serialu nawiązującego do treści przekazywanych podczas zajęć.
Podczas majowych zebrań rodzice uczniów klas VIII spotkali się ze Specjalistką ds. Nieletnich z Komisariatu Policji Poznań Północ aspirant Magdaleną Kołodziej.
Na zakończenie projektu przewidziano konkurs dla uczniów na wykonanie mema o tematyce profilaktycznej.
Do konkursu przystąpili uczniowie klasy VIII a Julia Marek i Andrzej Formanowicz. Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce. Trzymajcie kciuki za sukces Julki i Andrzeja!

Iwona Witkoś
Anita Rudna