31 maja o godz. 13.30. w Auli UAM odbyła się uroczysta GALA ZAKOŃCZENIA III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POŚWIĘCONEGO IGNACEMU JANOWI PADEREWSKIEMU. Prace młodych ludzi o Paderewskim dotyczyły historii i działalności muzycznej mistrza. W konkursie uczestniczyło 1500 młodych ludzi z kilkunastu krajów. Naszą szkołę na uroczystej gali, reprezentowali pod opieką Pana Dariusza Kołodziejczyka, dwaj uczniowie klasy 6B Tymoteusz Gruszka i Antoni Idczak, którzy dotarli do II etapu tego konkursu. Antoni startował w kategorii Muzyk, w której opracował w języku programowania Haskel fragment utworu Minuet in G (pod opieką pani Julii Hybiak), natomiast Tymek w kategorii historyk (pod opieką pana Dariusza Kołodziejczyka) przygotował pracę pt. Ignacy Jan Paderewski jako mecenas kultury. Wręczanie nagród odbyło się w oprawie gry i śpiewu finalistów.