GALA PROJEKTU POZNAŃ UZALEŻNIONY OD PROFILAKTYKI

W bieżącym roku szkolnym wraz z uczniami klas VIII przystąpiliśmy do IV edycji projektu „Poznań uzależniony od profilaktyki”. Koordynatorkami projektu były panie pedagog Iwona Witkoś i Anita Rudna.

Projekt powstał, by zniechęcić młodzież do sięgania po narkotyki i alkohol oraz wskazać alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.

Przedsięwzięcie składało się z wielu etapów wzajemnie ze sobą powiązanych. Uczniowie klas VIII uczestniczyli w lekcjach terapeutyczno – profilaktycznych, spotkali się z policjantami i strażnikami miejskimi.

Zwieńczeniem projektu był konkurs, w ramach którego można było wykonać MEM pod hasłem „Zastrzyk kultury, dawka inspiracji, łyk wiedzy”

W środę podczas uroczystej gali zwycięzcom nagrody wręczył zastępca prezydenta Jędrzej Solarski.

W kategorii MEM profilaktyczny nasza uczennica JULIA MAREK z klasy VIIIa zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!

Konkurencja była duża, gdyż w projekcie brało udział ponad 7000 uczniów, 40 z nich zgłosiło prace konkursowe. Julka konkurowała z uczniami klas VIII ze szkół podstawowych i z I klas szkół średnich.

Po zakończeniu części oficjalnej czekała na nas niespodzianka – koncert.

Bardzo dziękujemy nauczycielce informatyki – pani Julii Hybiak za merytoryczne sprawdzenie prac konkursowych naszych uczniów.

Pedagodzy
Iwona Witkoś