Pożegnalny piknik

Było piękne czerwcowe popołudnie, gdy na zaproszenie Zuchów Niepokonanych i zastępu Zielony Trójkąt przybyli goście: mamy, tatusiowie i rodzeństwo. Obecni instruktorzy: druhna Jagoda, druh Jacek i druh Rysiu chcieli podziękować za dobrą współpracę z rodzinami naszych zuchów i harcerzy. Piknik odbył się w pięknie zielonej scenerii szkolnego patio. Czekały na gości  drewniane ławeczki, zielone krzesełka i kolorowe leżaki. Zuchy przygotowały autoportrety, a harcerze ulubioną zabawę tekst z lukami. Było dużo śmiechu przy obydwóch zabawach. Z harcówki wynieśliśmy również nasze koło fortuny, bulle i chustę klanzy. Zuchy i harcerze przynieśli upieczone z rodzicami ciasta. Były truskawki z czekoladową polewą, ciasteczka z bakaliami, murzynek, ciasta z galaretką, z kruszonką, rogaliki. Pani Basia, mama zuchenki Lidki i harcerki Frani przygotowała super catering z kawą, owocowa herbatką i kolorowymi galaretkami. Wszystko pięknie przyozdobione rozwieszonymi lampionami i chorągiewkami. Aż miło było tam przebywać. Śpiewaliśmy piosenki zuchowe i  harcerskie. Był nawet czas na grę na trzech werblach i na pudle rezonansowym. Wszystko co miłe, szybko się kończy. Cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem. Przed nami obozy letnie,  które zakończą ten rok wspaniały rok harcerski.