Program SMOK w naszej szkole!

Bardzo miło nam poinformować, że od tego roku szkolnego nasza szkoła, dzięki współpracy z klubem sportowym OŚ AZS Poznań oraz Urzędem Miasta Poznania, dołączyła do prowadzonego przez Polski Związek Koszykówki programu Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki (SMOK).

Jest to program finansowany przez Polski Związek Koszykówki z udziałem środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i jest on skierowany do najmłodszych dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej od I do V klasy. Program SMOK prowadzony jest od 2014 roku przez Polski Związek Koszykówki w ramach konkursu „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży przez polskie związki sportowe”. Program jest odpowiedzią na potrzeby dzieci, dla których aktywność fizyczna jest jednym z koniecznych czynników dla zapewnienia im prawidłowego rozwoju.

W naszej szkole z początkiem roku szkolnego 2023/24 zajęcia w ramach programu SMOK odbywają się w trzech grupach: dla klasy I-II, klasy III-IV oraz klasy V. W sumie w ramach programu SMOK w naszej szkole w zajęciach uczestniczy prawie 50 dzieci, dla najmłodszych jest to okazja, aby dobrze się bawić, a poprzez zabawę zdobywać sprawność i prawidłowe nawyki ruchowe, dla starszych jest to okazja do dalszego podnoszenia zdobytych już umiejętności koszykarskich.

Dzięki wsparciu z programu SMOK nasza szkoła otrzyma również sprzęt sportowy, który dalej pozwoli naszym podopiecznym rozwijać ich zainteresowania i pasję, a trenerom umożliwi prowadzenie bardziej urozmaiconych zajęć. Obecnie w naszych grupach przeprowadzane są próby sprawnościowe, które mają na celu zbadanie obecnego poziomu sprawności uczestników programu, a w przyszłości pozwoli na sprawdzenie efektów, jakie przynoszą nasze zajęcia.

Bardzo dziękujemy Polskiemu Związkowi Koszykówki za możliwość uczestniczenia w programie SMOK i perspektywy, jakie stwarza on dla naszych dzieci!