ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W drugim półroczu roku szkolnego 2023/24 zaplanowaliśmy również  dużo zajęć profilaktycznych. W szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, w którym uczestniczyły  klasy IV. Uczniowie wszystkich klas VI brały udział w zajęciach o cyberprzemocy.

Uczniowie klas VI – VIII mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie „Szanuję – nie hejtuję” organizowanym przez pedagogów szkolnych i Zespół Profilaktyki SMMP. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się prace Róży Cywińskiej z klasy VII a, Karyny Ziamlianskaya z klasy VII a i Mai Walich z klasy VII b. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 marca 2024 r.

Dziewczyny trzymamy za was kciuki.

Uczniowie klas VIII w ramach programu „Poznań uzależniony od profilaktyki” brali udział  w spotkaniu profilaktycznym w Kinie Muza. Wydarzenie rozpoczęło się prelekcją specjalisty profilaktyki  oraz emisji filmu  pt. „Bliżej”. Uczniowie klas VIII będą jeszcze uczestniczyć w 2-godzinnych warsztatach na temat uzależnień chemicznych. Omówimy konsekwencje spożywania i eksperymentowania oraz nadużywania substancji psychoaktywnych, w tym NSP, dopalaczy, narkotyków. Poza tym będą uczestniczyli w spotkaniu na temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

Iwona Witkoś
Anita Rudna