PAMIĘTAMY o OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Jak co roku poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką Pana Dariusza Kołodziejczyka wziął udział w miejskich obchodach Dnia Pamięci Ofiar Katyńskich. Uroczystość odbyła się 12 kwietnia pod znajdującym się w Ogrodzie Zamkowym przy Zamku Cesarskim Pomniku Ofiar Katynia i Sybiru. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rodzin Katyńskich, a także Jacek Wiśniewski, Dyrektor Generalny Wojewody Wielkopolskiego i Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.
Obecni byli także przedstawiciele duchowieństwa z Ks. Janem Glapiakiem, Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Poznańskiej. W uroczystości udział wzięli również wielkopolscy samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych.
Przed pomnikiem obecna była młodzież z organizacji, poznańskich szkół i stowarzyszeń oraz harcerki i harcerze. Podczas obchodów uczestnikom towarzyszyły poczty sztandarowe oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych. Podczas uroczystości przypominano młodzieży rolę historii w przetrwaniu narodowych wartości.