AKCJA "ŻONKILE"

ŁĄCZY nas PAMIĘĆ

19 kwietnia w rocznicę POWSTANIA w GETCIE WARSZAWSKIM w 34-tej czynnie włączyliśmy się w obchody tego wydarzenia.

Ale tak naprawdę już w czwartek  rozpoczęły się pierwsze zajęcia poświęcone rocznicy powstania. Dwie klasy 6C i 8B zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na nietypowe lekcje historii, dzięki temu uczniowie z klasy 6C poznali  opowiadanie "BYŁO-NIE MA- JEST" i wykonali kilka ćwiczeń związanych z emocjami jakie mogą towarzyszyć ludziom kiedy spotyka ich strata bliskich osób lub kiedy mają do czynienia z trudnymi albo całkiem przyjemnymi sytuacjami. Natomiast młodzież z klasy 8B mogła nieco bliżej przyjrzeć się cechom wspólnym trzech monoteistycznych religii: JUDAIZMOWI, ISLAMOWI i CHRZEŚCIJAŃSTWU, a to dzięki zajęciom i filmowi: BYLE DO WEEKENDU - DZIECI ABRAHAMA, jaki został przygotowany przez Muzeum Polin.

W piątek także i inne klasy uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych poświęconych pamięci powstania w getcie warszawskim. Były to klasy 3A i 3C oraz 7B. Uczniowie klas trzecich poznali bohaterów opowiadania Pawła Beręsewicza STRASZNIE, STRASZNIE, a klasa 7B tak jak 8B poznali bohaterów filmu BYLE DO WEEKENDU - DZIECI ABRAHAMA: .

Natomiast cała społeczność szkolna mogła w inny sposób przyłączyć się do ogólnopolskiej  akcji ŻONKILE. W holu szkoły stanęła tablica z szablonem dużego żonkila i każdy mógł podejść i dopiąć swojego małego papierowego żonkila, by utworzyć wspólnie jeden duży symbol powstania. Niektórzy podczas lekcji plastyki wykonali z szablonów swoje żółte żonkile, które potem zostały doczepione do tablicy. Jeszcze inne klasy, zwłaszcza z klas 1-3 otrzymali
z biblioteki szkolnej wydrukowane na żółtych kartkach szablony żonkili, by samemu wykonać własny mały papierowy żonkil, by móc go sobie przypiąć do bluzy czy swetra.

To był wyjątkowy dzień.