Podsumowanie IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. W tym roku w klasach 4-8 przeprowadzono takie krótkie egzaminy w trakcie lekcji matematyki. W tym miejscu chcielibyśmy wyróżnić uczniów, którzy walczyli nie tylko z zadaniami, ale i czasem. Najszybciej egzamin zdali następujący uczniowie:

na poziomie klas czwartych – Aleksander Kwiatkowski (kl. 4b)

na poziomie klas piątych – Zofia Krysiak (kl. 5c)

na poziomie klas szóstych – Filip Poznański (kl. 6a)

na poziomie klas siódmych – Filip Nowacki (kl. 7c)

na poziomie klas ósmych – Hubert Fąfara (kl. 8a)

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy bezbłędnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami.

Ponadto wiele emocji wywołały egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne na zewnątrz szkoły. Uczniowie-egzaminatorzy z klasy 8c (matematyczno-informatycznej) wyszli na ulice, do sklepów, parków i przepytywali przypadkowych przechodniów. Niestety, jedynie co czwarta osoba zgodziła się na udział w egzaminie. Udało się przeegzaminować 25 osób – większość zdała egzamin bez problemu.