SZKOŁA PAMIĘTA

Na przełomie października i listopada, w ramach akcji  ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „SZKOŁA PAMIĘTA”, zorganizowaliśmy ciekawą wystawę, podczas której wspominaliśmy Emilię Waśniowską, poetkę, nauczycielkę, polonistkę, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34. Z tej okazji bibliotekę odwiedziło wiele osób, dzieci i dorosłych, nie tylko z naszej szkoły. Razem z nauczycielami przyszli do nas uczniowie klas:  5A, 7C, 5B, 7A, 7E, 2C, 8C, 6A, 1C, 4B, 5C, 3B, 5F, 7B, 8E, 8B.

Każde zwiedzanie wystawy rozpoczynała prelekcja na temat twórczości pisarki. Nasi goście mogli wówczas poznać ciekawostki dotyczące pani Emilii, poznać pasje kolekcjonerskie pisarki, a przy okazji dowiedzieć się czym jest Ex Libris. Mogli również posłuchać jej pięknych wierszy, obejrzeć film, w którym opowiadała o tym, jak zachęcała uczniów do angażowania się w życie szkoły również w sobotę podczas festynów rodzinnych. W czasie oglądania filmu mieliśmy wrażenie, jakby pani Emilia była znowu wśród nas. Po prelekcji zwiedzający mogli posłuchać piosenek nagranych przez uczniów Szkoły Podstawowej „Łejery” do wierszy Emilii Waśniowskiej. Wystawa stwarzała okazję, aby samodzielnie poczytać wiersze znajdujące się w prezentowanych tomikach, obejrzeć ciekawe zdjęcia i kroniki wspominające poetkę.

Nasza wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.
Dla jednych była ona przeniesieniem do dawnych chwil wspólnie przeżytych razem z panią Emilią Waśniowską, dla innych, zetknięciem się z piękną poezją lub po prostu poznaniem niezwykłej, ciekawej osoby.