POMNIK DZIECIĘCEJ RADOŚCI

Uczniowie klasy III B brali udział w projekcie „Pomnik dziecięcej radości” realizowanym przez Centrum Kultury Zamek. W czasie trwania projektu dzieci pod okiem artystów i architektów tworzyły własne pomniki.  Za  najlepszy uznano projekt  uczennicy klasy III B Martyny Karolczuk.

Projekt wykonany przez Martynę został zrealizowany.

21 marca 2018 roku uczniowie klasy III B wzięli udział w uroczystości odsłonięcia „Pomnika dziecięcej radości” wykonanego według projektu Martyny Karolczuk.

Uroczystość odsłonięcia pomnika zaszczycili swą obecnością Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska, przewodniczący Rady Miasta Poznania pan Grzegorz Ganowicz, dyrektor Centrum Sztuki Dziecka pan Jerzy Moszkowicz, dyrektor szkoły „Łejery” pan Karol Sarna, wicedyrektor Szkoły Podstawowej numer 34 pani Joanna Śnieżyńska. W uroczystości brały udział wszystkie osoby biorące udział w realizacji projektu wraz z koordynatorem panią Agnieszką Krajewską. Oprawę artystyczną przygotowali nauczyciele i uczniowie szkoły „ Łejery”.

„Pomnik  dziecięcej radości” autorstwa uczennicy klasy III B Martyny Karolczuk  został usytuowany przy Scenie Wspólnej.