Znamy wyniki XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny.

W tegorocznej matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 67 tysięcy uczestników, z tysiąca sześciuset szkół. Najwięcej uczestników było z województwa mazowieckiego.

Alfik zagościł w naszej szkole pierwszy raz i mamy nadzieję, że dalej będzie cieszył się popularnością. W tym roku w naszej szkole do walki o laur matematyczny stanęło 27 uczniów w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi to uczniowie klas czwartych, a najstarsi to siódmoklasiści.

Wśród osób wyróżnionych, którzy otrzymali dyplomy uznania znaleźli się uczniowie:

Marcin Horbacz kl.4a

- za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach czwartych

Hubert Fąfara kl.6f

- za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (7 miejsce w województwie wielkopolskim)

Bartosz Przewoźny kl.7b

- za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (9 miejsce w województwie wielkopolskim)

Zuzanna Bocian kl.5a

- za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (15 miejsce w województwie wielkopolskim)

Maksymilian Bielazik kl.6a

- za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (14 miejsce w województwie wielkopolskim)

Jakub Ducki kl.7c

- za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (29 miejsce w województwie wielkopolskim)

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział, a sobie i uczniom życzymy dalszych sukcesów.

W dowód uznania nasza szkoła otrzymała również wyróżnienie -  Certyfikat Szkoły Łowców Talentów.

J. Nowak